Mesačné archívy: júl 2024

Vylosovanie olympijských hier – bedminton

12.7 o 16.00 Malajzijského času začala ceremónia losovania olympijských hier v bedmintone: Celú ceremóniu si môžete pozrieť na tomto odkaze: (3493) Olympic Games Paris 2024 Badminton Competition Group Stage Draw – YouTube Na tomto odkaze sú časy pre jednotlivé kolá a disciplíny: Olympic Badminton Schedule | Paris 2024 (olympics.com) Ak chcete byť informovaní o dianí… Čítať viac »

Stretnutie bedmintonových priateľov v Levočskej doline.

V Levočskej doline naši veteránski bedmintonoví priatelia Mirko a Vierka usporiadali guláš partiu, kde sme sa stretli zástupcovia troch klubov. Výborne sme sa najedli, posedeli a porozprávali. Ďakujeme manželom Pinzíkovcom sa skvelú organizáciu a jedlo.

17 ročný čínsky bedmintonový hráč zomrel po kolapse pri zápase

17 ročný čínsky bedmintonový hráč Zhang Zhijie zomrel po kolapse počas zápasu na juniorských majstrovstvách Ázie. Vzhľadom na to prebieha preskúmanie protokolov núdzových opatrení v rámci BWF. 17-Year-Old Chinese Badminton Player Zhang Zhijie Dies After Collapsing On Match (youtube.com) BWF News (bwfbadminton.com) Who Is Responsible for Zhang Zhijie’s Tragedy? (youtube.com)

V Spišskej Novej Vsi pribudla multifunkčná telocvičňa

V Spišskej Novej Vsi nám vybudovali novú telocvičňu. Zatiaľ tam nie sú bedmintonové ihriská, ale dúfajme, že sa to zmení. Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/23349371/v-spisskej-novej-vsi-pribudla-multifunkcna-telocvicna-za-styri-miliony-eur.html

Výlet Chata Plesnivec, 23.6.2024

Bedmintonový klub Spišská Belá organizuje každoročne výlet na chatu Plesnivec vo Vysokých Tatrách. Tento rok pripadol výlet na nedeľu 23.6.2024. Stretli sme sa z troch klubov Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišské Vlachy. Rasťo Lech ako organizátor nám zabezpečil občerstvenie vo forme domácej Becherovky. Výlet bol veľmi príjemný, počasie vyšlo a všetci sme dosiahli vrchol,… Čítať viac »

4.kolo II. ligy Východ – 15.6.2024

V Rožňavskej hale sa 15.6.2024 konalo 4. kolo II.ligy východ. Zišli sme sa tam družstvá KGB Rožňava, Koral SNV, Tatran Spišské Vlachy, Veva Huncovce. Prvý zápas sme hrali s Rožňavou. Pri neúčasti Nelky a Dana nám naši súperi nedali šancu a prehrali sme 2:6. Druhý zápas proti Spišským Vlachom sme naopak vyhrali v pomere 6:2.… Čítať viac »

Grand Prix C, U13,U15, Košice 15.6.2024

V kategórii U13 nás reprezentovali Adam Sopkovič a Terezka Rerková. Terezka v kategórii U13 obsadila 4. miesto a Adam vybojoval bronzovú medailu za 3. miesto. Adam súťažil i v kategórii U15, kde obsadil 9. miesto. Výsledky a zápasy si môžete pozrieť na týchto odkazoch: Výsledky Grand Prix C U13, Košice 15.6.2024 (bedminton.sk) Výsledky Grand Prix… Čítať viac »