YONEX French Open 2016

Na štadióne Pierre de Coubertin v Paríži sa  konal v dňoch 25.10-30.10.2016 ďalší ročník superseries podujatia YONEX French Open.

Je čoraz jasnejšie, že nastupuje mladá generácia hráčov a pomaličky vytláča generáciu staršiu.

Po olympijských hrách sa rozpadla indonézska dvojica Mohammad AHSAN, Hendra SETIAWAN (INA), počas svojej  spolupráce vyhrali dvakrát majstrovstvá sveta. I hlavný indonézsky tréner potvrdil rozpad dvojice, s ktorej každý začne spolupracovať s juniorskými hráčmi.  Hendra s Rian Agung Saputro a Ahsan s Berry Angriawan.

Tiež ZHANG Nan (CHN) nastúpil s novou partnerkou 18 ročnou LI Yinhui (CHN)

 

Ženskú štvorhru ovládli mladé čínske len 19 ročné hráčky CHEN Qingchen s JIA Yifan (CHN), ktoré v semifinále po neuveriteľnom boji zdolali japonské jednotky a vo finále CHANG Ye Na, LEE So Hee (KOR) 21:16, 21:17.

V ženskej dvojhre sa proti sebe nastúpili tiež len 19 ročná HE Bingjiao (CHN) proti Beiwen ZHANG (USA), Američanke, ktorá začínala svoju kariéru  v Číne , v rokoch 2007-2013 hrala za Singapore a od roku 2013 za Spojené štáty americké, kde sa presťahovala so svojimi rodičmi do Las Vegas.  21:9, 21:9.

 

V mužskej štvorhre ukázali starí harcovníci  Mathias BOE, Carsten MOGENSEN (DEN)  , že sú stále vo vynikajúcej forme i napriek výpadku spôsobeného zdravotnými komplikáciami Mogensena. Vo finále zohrali duel s útočne hrajúcimi thajskými hráčmi Bodin ISARA, Nipitphon PHUANGPHUAPET (THA), kde po skreči thajského hráča zvíťazili 19:21, 21:18, 3:0 Retired.

 

V mixe (XD) sa nám opäť predstavila juniorská majsterka sveta v WD i XD z Limi (Peru)  CHEN Qingchen s partnerom ZHENG Siwei  (CHN), tiež len 19 ročným hráčom, juniorským majstrom sveta v MD a XD. Svetovým jednotkám KO Sung Hyun, KIM Ha Na (KOR) nedali ani najmenšiu šancu 21:16,21:15.

V mužskej dvojhre sa stretli v prekvapivo vynikajúcej forme hrajúci 36 ročný kórejčan LEE Hyun Il (KOR), ktorý tak ako v dáaku, tak i tu vyradil Viktora AXELSEN (DEN) vo štvrtok, ale potom i CHOU Tien Chen (TPE) v piatok a NG Ka Long Angus (HKG) v sobotu s SHI Yuqi (CHN), 20 ročným čínskym talentom. NApriek skvelej forme kórejský veterán už na maldého číňana nestačil a prehral 16:21, 19:21.

 

About

Categories: Superseries