VICTOR Korea Open 2016

Týždeň po Yonex Japan Open pokračoval turnaj kategórie superseries ďalším podujatím Victor Korea Open v dňoch 27.9.2016-02.10.2016. Podujatie sa konalo v Seong-nam Indoor Stadium v Seul, Korea. Kórejskí hráči v nom získali 3 prvé miesta a dve druhé miesta. Hrali vo všetkých finálových zápasoch

Na rozdiel od predchádzajúceho turnaja sa Európsky hráči dostali len do semifinále, aj to iba ženský pár  Christinna PEDERSEN – Kamilla RYTTER JUHL (DEN), ktoré v semifinále prehrali s čínskymi  dvojičkami LUO Ying –  LUO Yu (CHN) 15:21, 21:17, 12:21.

V štvrťfinále prehral Hans-Kristian VITTINGHUS (DEN) s SON Wan Ho (KOR) 18:21, 13:21, čo mu na druhej strane umožnilo zúčastniť sa fantastickej rozlúčkovej exhibície Petra Koukala v Prahe.

S medzinárodnou turnajovou kariérou sa rozlúčil ikona štvorhry , 28 ročný kórejský hráč LEE Yong Dae  (KOR)

S kariérou sa rozlúčil veľmi úspešne, keď na svojom poslednom medzinárodnom turnaji získal víťazstvo vo mužskej štvorhre (MD)

LEE Yong Dae , YOO Yeon Seong (KOR) – LI Junhui, LIU Yuchen (CHN) 16:21, 22:20, 21:18

V mužskej dvojhre (MS)  zvíťazil nenasadený QIAO Bin (CHN) proti SON Wan Ho (KOR) 21:11, 21:23, 21:7

Ženská dvojhra ukázala momentálnu dominanciu japonského ženského bedmintonu.

Akane YAMAGUCHI (JAP) – SUNG Ji Hyun (KOR) 20:22, 21:15, 21:18