Dubai World Superseries Finals 2015

Bedmintonový koniec roka zavŕšil turnaj – Dubai World Superseries Finals 2015, kde sa stretli najlepší hráči roka.

Najprv sa hralo v skupinách a najlepší postúpili do semifinále a finále.

V mužskej dvojhre (MS)  sa zrodilo hneď niekoľko prekvapení. Najväčším bol suverén Kento Momota (JAP) , ktorý si vo finále poradil so skvele hrajúcim Viktor Axelsen (DEN) 21:15, 21:12, keď predtým vyradil Jan O Jorgensen (DEN) v dvoch setoch. V semifinále zase Viktor Axelsen (DEN) nedal šancu svetovej jednotke Chen Long (CHN).

Ďalší samurajský zástupca skvelej japonskej školy Nozomi Okuhara (JAP) najprv 2x po sebe porazila v dvoch setoch svetovú jednotku Carolina Marin (ESP) a vo finále i Wang Yihan (CHN) 20:20, 21:18. Japonka hrala úžasný defenzívny bedminton, keď pri svojej rýchlosti vykrývala celý kurt a takmer nerobila chyby.

V mužskej štvorhre (MD) majstri sveta Mohammad Ahsan a Hendra Setiawan (INA) v semifinále porazili svetové jednotky Lee Yong Dae a Yoo Yeon Seong (KOR) a vo finále Chai Biao , Hong Wei (CHN) 13:21, 21:14, 21:14.

V ženskej štvorhre (WD) sa do finále dostali čínske sestry Luo Ying , Luo Yu (CHN) a Christinna Pedersen, Kamilla Rytter Juhl (DEN). Prvý set vyhrali dánky, v druhom sete dominovali číňanky a treťom sete sa dánky vzdali pre žalúdočné problémy a celkovú nevolnosť Christinny Pedersen. 14:21, 21:9, 14:4 Retired.

Veľké prekvapenie sa udialo v mixe (XD). Z druhého miesta v skupine postúpili manželia Chris Adcock a Gabrielle Adcock (ENG) a potom v semifinále porazili Praveen Jordan, Debby Susanto (INA) a vo finále Ko Sung Hyun, Kim Ha Na (KOR) 21:14, 21:17. Bol to veľký deň pre anglický bedminton, keď tak významnú trofej získali po dlhom čase.

    About